מעשה שהיה​

אבא בשמים

 

אריה בחור בן 17 מעיר הקודש ירושלים הגיע למכון הקריאה בנסיבות מצערות. כל השנים הוא סבל מקשיים חמורים מאוד בקריאה אך סרב בתוקף לקבל עזרה מכל גורם! עד ש... אביו לא עלינו חלה במחלה קשה ובשכבו על ערש דווי תפס בידיו של אריה ואמר לו: "תבטיח לי שתלך לטפל בעצמך. את טובתך אני דורש". אריה הבטיח נאמנה. ותוך ימים ספורים האבא הסתלק בסערה השמימה בדמי ימיו למגינת כל. אריה הרגיש בחוש שזה צוואה של אבא. במסע ההלוויה אריה לא יכל לומר קדיש ליד המיטה מחמת הדיסלקציה החמורה שמנה סבל(!) וכיתר הילדים והנערים במצבו, הוא שלף ואיתר פתרון על המקום. הוא נצמד לאחיו הקטן בן ה-9 ובתנועה ומחווה שרוצה "לעזור" לו לומר את הקדיש, אמר בעצם אחריו מילה במילה....(!!!)

עוד באמצע ימות השבעה, התקשר המשגיח למכון "דרכי הקריאה" על מנת לקבוע פגישה מיד בתום השבעה.

כאשר אריה הגיע. הוא היה במצב של לקות קריאה חמורה ביותר. הקושי היה גדול מכל הבחינות: במילות תפל, ובמילים בעלי משמעות סמנטית, בתבניות אורתוגרפיות, ובקריאה פונטית. היה לאריה קושי גדול מאוד לערוך אנליזה וסינתזה. ורמת האוריינות שלו הייתה במצב נמוך מאוד, שעדיף לא לדבר. הקריאה שלו הייתה בלחש וללא אינטונציה. הפחד שלו מכתיבה היה בשמים. בקיצור: לא לחינם הוא חשש כל כך עד היום ללכת לטיפול ולבדיקה. הוא ידע מעולה מה הוא מסתיר! 

כעת – כאשר הוא הרגיש ש"אבא מסתכל בשמים" הוא השקיע את כל כוחו ומרצו לתכנית העבודה שהתוו לו במכון. לאחר עשרה חודשים הוא התחיל לגשת כשליח ציבור תפלת ערבית. מה רבה ההפתעה אצל אמו תבדיל לחיים טובים, ואצל הצוות החינוכי. אכן יש נחת לאבא בשמים!  

 

שלח

תודה על פנייתך אלינו.

תודה על פנייתך אלינו.

ניצור איתך קשר בזמן הקרוב.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

לקבלת פרטים נוספים, מלאו את הטופס המצורף:

1599-544-544​