מעשה שהיה

שלח

תודה על פנייתך אלינו.

תודה על פנייתך אלינו.

ניצור איתך קשר בזמן הקרוב.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

לקבלת פרטים נוספים, מלאו את הטופס המצורף:

דיסגרפיה

 

אפרים בן 12 מבני ברק. הגיע למכון הקריאה "דרכי הקריאה" עם בעיית דיסגרפיה. מבחינת הקריאה אפרים היה מושלם וממש תולעת ספרים. הוא קרא ללא הרף קריאה עם ניקוד וקריאה בלי ניקוד, את כל סוגי הטקסטים. סיפורים ומעשיות, סיפורי צדיקים וסיפורי ילדים. מתח ועלילות. אבל הבעיה הייתה בכתיבה. מצב הכתיבה היה חמור מאוד. גם מבחינה ויזואלית כתב חרטומים ממש. כתב גדול, בלי רווחים, וגם המון שגיאות כתיב. הן שגיאות פונטיות והן שגיאות אורתוגרפיות. 

למען האמת. אפרים טופל לפני כן בריפוי בעיסוק מטעם הקופת חולים. הוא היה אצל מרפאה בעיסוק ואפילו קיבל אצלה אישור מיוחד מטעם הקופה לסיבוב נוסף. אך היא עבדה איתו בעיקר על וויסות חושי היפר והיפו סנסורי. ורק בשיעורים האחרונים מעט מדי על חגורת הכתפיים. 

כאשר אפרים הגיע ל"דרכי הקריאה" נבנה עבורו מתווה ותכנית ייחודית, שהתחלקה לשני חלקים מרכזיים: חלק ראשון: הצורה הגראפית של הכתיבה. אימון הכתב, רווח בין המילים, חיזוק של המוטוריקה עדינה, וחיזוק חגורת הכתפיים. כל מה שהמרפאה בעיסוק לא הספיקה כי הקופה לא אישרה. והחלק השני היה עבודה על שגיאות כתיב, דבר שהמרפאה בעיסוק כלל לא אמורה גם לעשות. 

לאחר ארבעה חודשים בלבד, כתב היד של אפרים השתפר פלאים.  הצורה הגראפית הייתה מדהימה. ובמקביל שגיאות הכתיב ירדו בצורה דרסטית. קשה לתאר במילים את ההתרגשות והאושר של ההורים. 

 

 

1599-544-544​