מעשה שהיה

הגדה של פסח

 

יוחאי בחור ישיבה צדיק בן 22 מהעיר שדרות. הגיע למכון הקריאה "דרכי הקריאה" על פי המלצת הצוות החינוכי בישיבה. כאשר הוא במשבר נפשי קשה: וכה סיפר; בשנה שעברה ישבנו בליל הסדר כל המשפחה המורחבת וכמנהג העדה כל אחד קורא קטע מסוים מההגדה. כאשר הגיע תורי לקרוא נתקעתי וגמגמתי והקריאה הייתה ממש לא רהוטה, בלשון המעטה. לא זו בלבד שחשתי אי נוחות טבעית, אלא הגדיל לעשות אחד מאחיי הנשואים שלא התברך ברגישות יתירה, והתחיל לצווח מלוא גרונו לעיני כל העדה: "תביאו לו הגדה מנוקדת. אולי יהיה לו יותר קל". הסמקתי והחוורתי חליפות, וחשתי ששופכים את דמי ברבים. כל זה היה מחמת לקות קריאה שלא טופלה. שכן ההורים היו סבורים ש"זה יחלוף מעצמו".

מיד לאחר הפסח – ממשיך יוחאי – לספר הלכתי לטיפול פסיכולוגי. מיותר לומר שלא בידיעת ההורים ובוודאי לא בעידודם,  אלא אך ורק בעצת המשגיח. וגם כעת אני בא לכאן למכון הקריאה שלא בידיעת ההורים ובוודאי לא בעידודם.

למרות גילו המופלג יחסית – נערך ליוחאי אבחון מודעות פונולוגית. שם התבררו הממצאים שיש ליוחאי קשיים רבים בתחום המעבד הפונולוגי. לא הייתה ברירה כי אם לעבוד עם יוחאי המבוגר על תהליכים פונולוגיים, צליל פותח וצליל סוגר, השמטת פונמות. וכן על זה הדרך. לשבחו ייאמר שהוא בא עם מוטיבציה גבוהה במיוחד להצליח. ולאחר סדרה רצופה של חמישה חודשים שכללה תכנית עבודה סדורה של קריאה מכמה וכמה זוויות: קריאה פונטית, קריאה גלובלית, שינון מהקל לכבד. והזנת אוצר מילים רחב. סיים יוחאי בשעה טובה בהצלחה מרובה את הטיפול במכון. באסרו חג של פסח שנה לאחר מכאן התקבל טלפון מרגש במכון: "קראתי השנה ברהיטות ובביטחון את ההגדה". תנחשו מי היה הדובר.... 

 

שלח

תודה על פנייתך אלינו.

תודה על פנייתך אלינו.

ניצור איתך קשר בזמן הקרוב.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

לקבלת פרטים נוספים, מלאו את הטופס המצורף:

1599-544-544​