מעשה שהיה

שלח

תודה על פנייתך אלינו.

תודה על פנייתך אלינו.

ניצור איתך קשר בזמן הקרוב.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

לקבלת פרטים נוספים, מלאו את הטופס המצורף:

חמישים אלף שקלים

 

 

אהרון מפתח תקווה בן 11 הגיע למכון "דרכי הקריאה" עם הסיפור המרתק שלו. מגיל קטן סבל אהרון מלקות קריאה. האחים שלו כולם בלי יוצא מן הכלל היו מוכשרים ומוצלחים בקנה מידה ארצי. אבל אהרון לא קלט את הקריאה.

ההורים שלו אנשים טובים ומסורים. השקיעו בו את כל נשמתם. הם בחרו בעבורו מיד את המורות היקרות ביותר שיש. המורה הראשונה שעבדה איתו – שהתעריף שלה היה פי כמה וכמה יותר יקר מהמקובל בשוק. עבדה איתו במשך שנתיים, והיא שמה דגש רב על תחום המודעות הפונולוגית. ואכן לאט לאט אהרון התחיל להצליח בקריאה מנוקדת. ובמילות תפל. במקביל, ההורים לא טמנו ידם בצלחת, והוסיפו לו מהצד עוד מורות שונות בשיטות שונות ומגוונות. וכן נתנו לו טיפולים רגשיים ותרפיות שונות.   

לאחר שנתיים. הבחינו ההורים שאכן בקריאה מנוקדת הילד מתקדם באופן טוב, לא מלא. אך יחסית טוב. אך כל מה שקשור לקריאה ללא ניקוד. קל וחומר ספרים לא מנוקדים ועיתונים לא מנוקדים לא היה מצב שאהרון ינסה בכלל לקרוא. ההורים המשיכו לשפוך כסף על אבחונים דידקטיים ועל אבחונים פסיכודידקטיים. אך כידוע אבחונים לא פותרים בעיות. כאשר ההורים שמעו על מכון הקריאה "דרכי הקריאה" הם היו סקפטיים למדי וטענו: "אחרי שהשקענו מעל חמישים אלף ₪ בילד. בדיוק המכון הזה יעזור לנו?" אך מכרים וקרובי משפחה שכנעו אותם לנסות. אין לכם מה להפסיד. טענו. ההורים התקשרו וקבעו פגישה. 

בתום פגישת האבחון, נבנתה תכנית סדורה וייחודית עבור אהרון שכללה עבודה על תבניות אורתוגרפיות לצד קריאה פונטית. עבודה על כתב רש"י. עבודה על שגיאות כתיב. ועבודה על הבנת הנקרא וחשיבה מופשטת. 

במקביל לכך, ההורים התבקשו על ידי הנהלת המכון: 1) לעשות הקפאה של כל התרפיות והטיפולים הרגשיים. 2) להתחיל, באופן מיידי, תרגילי עיניים של מיקוד ראיה. 3) הפחתת הסוכר. וטיפול נכון בתזונה נכונה. 

נדלג ברשותכם שמונה חודשים קדימה. רמת התסכול של אהרון ירדה פלאים. מצב רוחו השתפר. הוא החל לקבל מעמד חברתי טוב ומכובד. כתב ידו השתנה בעליל וציוניו עלו כלפי מעלה.  והעיקר: היום הוא לא קורא רק קומיקס. הוא קורא גם ספרים עבי כרס. ספרים מנוקדים. וספרי מתח לא מנוקדים. 

"היכן הייתם עד היום?" – זעקו ההורים – "למה לא שמענו אליכם? היינו חוסכים את כל הדרך המפותלת שעשינו". 

אכן כן. בסייעתא דשמיא, בהיגיון, בעקביות, ובשיתוף פעולה, מנצחים את הדיסלקציה!       

 

1599-544-544​