מעשה שהיה

שלח

תודה על פנייתך אלינו.

תודה על פנייתך אלינו.

ניצור איתך קשר בזמן הקרוב.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

לקבלת פרטים נוספים, מלאו את הטופס המצורף:

מוכשר וגאון

 

אבינועם בן 11 מהרצליה סבל מלקות קריאה במשך שנים. בסייעתא דשמיא ההורים הגיעו למכון הקריאה "דרכי הקריאה" שם אכן התגלו קשיים במודעות הפונולוגית וקשיים בקריאה פונטית. אמנם בקריאה ללא ניקוד אבינועם היה בסדר. אך בקריאה מנוקדת של מילים לא מוכרות ובמילות תפל שם אבינועם נכשל. וכן בהבנת הנקרא היה קושי. 

ההורים הביעו את פליאתם; הרי אבינועם הוא כל כך מוכשר וגאון. הוא נמצא תקופה בחוג מוזיקה, הוא הרי אלוף החוג. וכן באיתור זיהוי ותיקון של מכשירי חשמל הוא פשוט אלוף גם ביחס לאנשים מבוגרים. כל מכשיר חשמלי שמתקלקל בבית, אבינועם עם ידי הזהב שלו מוציא דברים מדהימים תחת ידו. ומעל הכל – אבינועם הוא מנהיג. הוא יוזם. ומארגן פרויקטים מדהימים. חברותי כריזמטי וסוחף. ואיך ייתכן שבמקביל לכך, הוא מתקשה בקריאה?? שאלו ההורים בפליאה עצומה. 

במכון – הם קבלו את התשובה המקצועית לכך; המוח שלנו הוא לא גוש אחד וזהו. אלא מחולק לכמה וכמה אזורים. בחלוקה גסה, מקובל לחלק את המוח לאונה הימנית ולאונה השמאלית. האונה הימנית – המוכנה המיספרה הימנית, אחראית על דמיון, תפיסה מוזיקאלית, דרמה ואומנות, הבעות פנים, התמצאות מרחבית, ותפיסת דברים בצורה גלובלית ולא באופן של פירוק והרכבה (אנליזה וסינתזה). אנשים שחזקים באונה הימנית יתאימו יותר למקצועות הומניים (אנושיים, לבביים, דרמה, שחקן, יוצר, יצירתיות). 

ואילו האונה השמאלית המכונה המיספרה השמאלית. אחראית בעיקר ללוגיקה, חשבון, סדר, אומדן, רצף, בניית תהליך, איות, כתיבה, דיבור,  אסטרטגיות, וחשיבה מופשטת. אנשים אלו יצליחו בעיקר במקצעות הריאליים.   

 

 

1599-544-544​