מעשה שהיה

שלח

תודה על פנייתך אלינו.

תודה על פנייתך אלינו.

ניצור איתך קשר בזמן הקרוב.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

לקבלת פרטים נוספים, מלאו את הטופס המצורף:

סוף מוצלח

 

אלחנן בן 12 מהעיר אלעד. אלחנן עבר הרבה בחיים. במשך כמה שנים הוא קיבל ברצף כמה וכמה מורות מקדמות להוראה מתקנת. במקביל לכך הוא אובחן אצל נוירולוג ועבר בדיקת מוקסו. ההמלצה הייתה לתת ריטלין. ואכן ההורים התחילו לתת לאלחנן ריטלין בגיל צעיר אלא שהוא סבל מתופעות לוואי, וקיבל כאבי בטן קשים בחילות והקאות. להורים לא הייתה ברירה כי אם להפסיק עם הריטלין.

וכאילו לא די בכך, אלחנן סבל מהצקות חוזרות ונשנות מחבריו לכיתה. עד שהוריו החליטו להעביר אותו למסגרת אחרת. אלא ששם לא באה הישועה וגם שם ההצקות לא איחרו לבוא. מעבר לכל זה, אלחנן היה אלרגי למספר מוצרים; חלב, חיטה, בוטנים, ועוד. כל זה ביחד הביא את אלחנן למצב של דימוי עצמי נמוך מאוד. תסכולים, בדידות, וייאוש טוטאלי. 

כאשר אלחנן הגיע ל"דרכי הקריאה". דרכי הטיפול נחלקו לשניים; אגף אחד – מתווה טיפולי בתוך המכון. אגף שני – מתווה טיפולי עבור ההורים במקביל מחוץ למסגרת המכון. שמורכב משלושה מסלולים: 1)  טיפול רגשי עמוק ואמיתי. 2) בדיקה מחודשת של כל האלרגיות. 3) טיפול לתזונה נכונה.  

לאחר תשעה חודשים בהם אלחנן התמיד והיה באופן עקבי ומעורר השתאות במכון. שם הוא קיבל עזרה וסיוע בתחום המודעות הפונולוגית, בקריאה אורתוגרפית. בקריאה עם ניקוד ובקריאה ללא ניקוד. בהקניית ושינון כתב רש"י. ובהבנת הנקרא. בבת אחת חלה פריצת דרך משמעותית שבאה לידי ביטוי הן בחלק החברתי והן בחלק הלימודי. ל"בר מצווה" אלחנן כבר הגיע בן אדם אחר לגמרי.

 

1599-544-544​