מעשה שהיה

שלח

תודה על פנייתך אלינו.

תודה על פנייתך אלינו.

ניצור איתך קשר בזמן הקרוב.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

לקבלת פרטים נוספים, מלאו את הטופס המצורף:

קריאת ההפטרה

 

רפאל מאור יהודה בן 12 הגיע למכון "דרכי הקריאה" כאשר הוא מביא איתו את הסיפור האישי שלו. מאז ומעולם סבל רפאל מלקות קריאה. ההורים ניסו לטפל נקודתית על ידי מורות מקומיות, אך ללא הועיל. ההשלכות של בעיות הלמידה, גררו בעיות נוספות. רפאל התחיל להתקוטט עם חברים. רכש לעצמו שונאים. והדימוי העצמי שלו ירד פלאים. בתלמוד תורה התעקשו שרפאל ייקח ריטלין. ההורים עשו בדיקת מוקסו. אך פענוח בדיקת המוקסו  העלה כי מדובר במצב גבולי. בתלמוד תורה התעקשו, וכך ההורים פנו עם רפאל לנוירולוג. הנוירולוג נתן מרשם לריטלין. רפאל התחיל לקחת את הריטלין. אך לאחר כמה שבועות התחילו תופעות לוואי חמורות להופיע: כאבי ראש, כאבי בטן, ונדודי שינה. בלית ברירה הפסיקו ההורים את הטיפול. לאחר תקופה, המצב הלך והחמיר ואז התלמוד תורה השעו את רפאל מהמסגרת הלימודית.

ההורים בצר להם, פנו לפסיכולוג ילדים, ובמקביל לרכיבה טיפולית. וזה מעט הרגיע את הילד. אך לא  פתר את בעיית הקריאה בכלל. רפאל הוא בן שלישי בבית לאחר שני בנים. בהגיעו לגיל 12 החל רפאל לשתף את הוריו בחששו הגדול כי לא יוכל לקרוא בתורה כפי המנהג בשבת של ה"בר מצווה" וכפי שאחיו הגדולים נהגו ועשו. ההורים המסורים החלו במרוץ בירורים אחר מכון וותיק מקצועי ויסודי שיפתור אחת ולתמיד את בעיית הקריאה של רפאל. ואז בהמלצת מכרים וידידים הם הגיעו למכון "דרכי הקריאה". התקשרו ונקבעה להם פגישה. 

בפגישה התברר כי רפאל סובל מקשיים בכמה וכמה זוויות: הן בתבניות אורתוגרפיות (קריאה גלובלית). הן בקריאה פונטית (קריאה פונולוגית של פירוק והרכבה.) גם בקריאה מנוקדת וגם בקריאה לא מנוקדת. למעשה, רמת האוריינות שלו הייתה נמוכה. וגם הקריאה יבשה ללא טעם וריח וללא אינטונציה. הבנת הנקרא בעייתית. וחשיבה מופשטת במצב קשה. שגיאות כתיב לרוב, הן שגיאות פונטיות, והן שגיאות אורתוגרפיות. כאשר במכון שמעו על היעד; "לקרוא בתורה בבר מצווה" זה היה נשמע יעד לא ריאלי. אך בכל זאת רפאל התקבל ונבנתה עבורו תכנית סדורה. ובמקביל לכך ההורים קבלו; 1) הפניה לתרגילי מיקוד הראיה, שלא אובחנו עד כה. 2) המלצה לצריכת שמן פשתן ואומגה 3.

חודש לפני ה"בר מצווה" סיים רפאל בהצלחה רבה את לימודיו במכון. כאשר כל הזמן במקביל, הדימוי העצמי והמצב החברתי שלו עולה פלאים. גם ציוניו וכתב ידו השתפר להפליא. למחרת ה"בר מצווה" טלפון במכון: "קראתי את כל ההפטרה בשבת ברהיטות ובבטחון"! כן. ניחשתם נכון מי היה הדובר.....

 

1599-544-544​