אודות

שלח

תודה על פנייתך אלינו.

תודה על פנייתך אלינו.

ניצור איתך קשר בזמן הקרוב.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

לקבלת פרטים נוספים, מלאו את הטופס המצורף:

כאשר בשעה טובה נולד ילד. הוריו מלאים תקוות שיגדל בצורה ישרה. יצליח בהישגיו ובשמו הטוב במסגרת הלימודית, וירווה את הוריו רוב נחת. אך לא תמיד הדברים זורמים כפי שרוצים. זה מתחיל בשלב הראשוני של לימוד אותיות האלף בית לעיתים הילד קולט באיחור את האותיות. באיחור ובקושי. הוא לא שמח לקרוא. הוא שונא לקרוא. מתגלות אצלו בעיות בשפה, בשליפה, בשיום, במודעות הפונולוגית. הילד מתוסכל וההורים מתוסכלים. הילד מיואש וההורים מיואשים. ההורים שולחים את הילד להוראה מתקנת ולמורה פרטית ושוב להוראה מתקנת ומורת שילוב. גם אפשרות של קלינאית תקשורת נבדקת והתורות כמובן ארוכים כנאה וכיאה לבירוקרטיה הנפוצה במחזותינו.

 

זה ממשיך הלאה בכיתות הגבוהות בגילאי העשרה, בבית ובבית הספר, בבית – מגיע למשל שבוע הספר העברי – כל הילדים בבית שקועים בקריאת ספרים ורק הילד המדובר, הילד הדיסלקטי, מנותק מהספר. הוא והספר זה שני שונאים. בבית ספר ובתלמוד תורה – כולם לומדים, עושים בחינות, ומקבלים ציונים. רק הילד הדיסלקטי לא עושה מבחנים ולא מקבל ציונים. יש לו בעיות בכתיבה, דיסגרפיה, בעיות במוטוריקה עדינה, מוטוריקה גסה, הוא לא מעתיק מהלוח כיוון שיש לו בעיות במיקוד ראיה. הוא לא מקשיב בשיעורים, יש לו בעיות בקשב וריכוז. הילד מתוסכל. התסכול הופך להתפרצויות זעם שגורר תגובה שגורר דימוי עצמי שלילי. שגורם יותר חוצפה, שגורר בסוף התהליך נשירה. לעיתים "רק" נשירה מהמסגרת הלימודית ולעיתים נשירה מהקהילה.

 

ההורים מיואשים. הם השקיעו כספים. עשו אבחונים. אבחונים פסיכולוגים. אבחונים דידקטיים. אבחונים פסיכודידקטיים. ביקורים אצל יועץ חינוכי ואצל פסיכיאטר ילדים. כל זה לא הועיל. לא עוד!!! מכון "דרכי הקריאה" הוקם במטרה לתת מענה יסודי ושורשי לתופעה. אל תהססו הצטרפו כעת להצלחה!

 

התרחיש הנ"ל נשמע אולי קיצוני. אך זוהי עובדה קיימת מתוך עשרות טלפונים המתקבלים מדי יום ומדי שעה במשרדי "דרכי הקריאה" נשמעים סיפורים אלו לצערנו שוב ושוב בווריאציה כזו או אחרת. בחומרה המתוארת לעיל, במרביתה או בחלקה, ואף בדרגת חומרה משמעותית בהרבה.

מכון "דרכי הקריאה" לקח על עצמו את המשימה לטפל באופן יסודי ושורשי בבעיות לימוד והתנהגות בקרב בני הנוער עד למציאת הפתרון ההולם והאופטימלי הטוב ביותר.

 

זאת ועוד: במכון "דרכי הקריאה" מארגנים כנסים ימי עיון וערבי חינוך למחנכים והורים על מנת להעניק הרצאות ודרשות חינם אין כסף בכל תחומי החינוך. ועוד היד נטויה בעזרת השם ובסייעתא דשמיא. אמן.

1599-544-544​