השיטה

שלח

תודה על פנייתך אלינו.

תודה על פנייתך אלינו.

ניצור איתך קשר בזמן הקרוב.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

שדה זה חובה.

לקבלת פרטים נוספים, מלאו את הטופס המצורף:

נקודות חוזק – ציוני דרך

 

דיסקרטיות

במכון הקריאה "דרכי הקריאה" ישנו דגש רב ל"כבוד האדם" באשר הוא. כל טיפול הינו יחידני ופרטי "אחד על אחד" לא בקבוצות ולא בזוגות. כי אם פרטני. במידת הצורך תהיה הפסקה בין מטופל למטופל על מנת להעניק את מירב הכבוד והדיסקרטיות.

 

 

הכל בפונדק אחד

במכון הקריאה "דרכי הקריאה" עובדים על כל חלקי הקריאה ומרכיבי מיומנויות הלמידה. החל בקריאה מנוקדת וקריאה ללא ניקוד, בין כתב רגיל ובין כתב רש"י. בין עבודה על שגיאות כתיב ובין עבודה על הצורה הגראפית של הכתיבה, בין על פיתוח חשיבה ובין על הבנת הקרא. (עיין כאן באתר ב"דפי עבודה" דוגמאות לעבודה על הבנת הנקרא. וכן בקטגורית "מאמרים" במאמר "הבנת הנקרא".)  הכל במטרה אחת להשלים את כל הפערים של התלמיד המדובר ולהביא אותו למצב של יכולת למידה כיתר בני כיתתו וגילו. בסייעתא דשמיא.

 

חוויתי ובשמחה

במכון הקריאה "דרכי הקריאה" השיטה מבוססת על עבודה מתוך חיות התלהבות רצון ושמחה. כאשר הלב פתוח גם המוח פתוח. כל ילד ובפרט ילד שמתקשה לא יכול לקבל שיעורי הוראה מתקנת בתור חוויה שלילית ובתור עונש. לכן האווירה הנכונה היא נקודת מפתח חשובה מאוד להצלחה.

 

מיזוג השיטות

ישנם הרבה מאוד שיטות בהוראה מתקנת. אך כאשר המורה / המורת שילוב "נעולים" על שיטה מסוימת, יש בכך חסרון ניכר!! שכן לא כל שיטה מתאימה לכל ילד. במכון הקריאה "דרכי הקריאה" אבן היסוד היא לשלב בין השיטות המובילות, לפתח ולהרחיב את ארגז הכלים בצורה המקסימאלית, ולתת לכל ילד ספציפית את הטוב ביותר עבורו.

 

 

 

ללא סחבת מיותרת

לצערנו הרב, פעמים רבות מדי אנו שומעים מהורים שבנם למד שלוש ארבע שנים אצל מורה(!!!) וזה נתון הזועק לשמים. מדוע כל כך הרבה זמן נדרש בשביל לשבת עם ילד לתקן את הקריאה והכתיבה שלו. במכון הקריאה "דרכי הקריאה" הדגש הוא לזרז את התהליך ככל הניתן. מהסיבה הפשוטה; ילד ש"סיים" ללמוד במכון, מרגיש מוצלח, הוא "פתר" בלשון עבר את הבעיה שלו. ו"הכל מאחוריו". לעומת ילד שממשיך וממשיך וממשיך, הוא מרגיש "מטופל" בלשון הווה. דבר שמשליך על הדימוי העצמי שלו, וחבל. ואכן, זמן הטיפול הממוצע  במכון הקריאה "דרכי הקריאה" הינו כחצי שנה בלבד.   

 

 

אבחון זה לא טיפול

במכון הקריאה "דרכי הקריאה" מאמצים בחום את המשפט הבא: "אבחון זה לא טיפול". לצערנו הרב לעיתים רבות הורים רצים מאבחון לאבחון וממאבחן למאבחן. החל באבחון דידקטי ואבחון פסיכודידקטי וכלה בריצה מד"ר לד"ר. הסכומים העצומים שהורים שופכים לפעמים הם הזויים והכל בשביל לקבל חוות דעת או צרור דפים מלאים במונחים לא נהירים. אנשים שוכחים לפעמים שאבחון זה לא טיפול. כל כך פשוט, כל כך לא עולה על הדעת. הדבר המרכזי שצריך זה להתמקד בטיפול, בפתרון, לתת אופק וחזון לילד ולהוריו, להוציא את הילד מהבעיה ולא לדשדש עוד יותר עמוק בבעיה. במכון הקריאה "דרכי הקריאה" מבצעים בתחילת התהליך מפגש ראשוני על מנת לקבוע את דרכי הפעולה. והחל מהמפגש השני והלאה כל הזרקורים מופנים לקידום!!! טיפול!!! אופק!!! חזון ומוטיבציה!!! אכן כן אבחון זה לא טיפול.  

 

 

אחוזי הצלחה 

במכון הקריאה "דרכי הקריאה" מטפלים בילדים מגיל 7 ועד גיל 20 בבעיות קריאה, כתיבה, הבנת הנקרא. בסייעתא דשמיא לאחר ניסיון של 15 שנה ופיתוח שיטה ייחודית, אחוזי ההצלחה במכון עומדים על 95 אחוזי הצלחה!! 

1599-544-544​